Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Budapeşte - Doha uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Budapeşte Havalimanına Ulaşım

Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı

AB ülkelerinden biri olan ve ayrıca OECD, NATO gibi topluluklara üye olan Macaristan, köklü tarihinin zenginliklerini günümüze kadar taşıyan, doğal güzellikleriyle de göz kamaştıran ülkeler arasında yer alıyor. Dünyanın dört bir yanından her yıl milyonlarca ziyaretçi çeken, seyahat tutkunlarının mutlaka keşfetmek için seyahat planları yaptığı Macaristan’ın başkenti Budapeşte de Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olarak dikkati çekiyor. Orta Avrupa’da bulunan en büyük şehirlerden biri olma özelliğini de taşıyan şehir, dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında da gösteriliyor. Dolayısıyla yoğun bir uluslararası uçuş trafiği bulunan Budapeşte’te Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı hizmet veriyor. Havalimanına ulaşım sağlamak için birkaç ulaşım seçeneği arasından seçim yapılabiliyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Dünyanın hemen tüm havalimanı bulunan destinasyonlarında otellerle havalimanları arasında ulaşımı kolay, konforlu ve güvenli birer seyahat tecrübesine dönüştürmek için çalışan Aerobilet transfer hizmetleri, bulunduğunuz destinasyonlarda tranafer konusunda sorun yaşamamanız için sizlere cazip teklifler sunuyor. Siz de Aerobilet’in transfer sekmesi üzerinden isterseniz tek yön ya da gidiş dönüş havalimanı transfer hizmetinizi satın alabilirsiniz. Budapeşte’deki otelinizden uçuşunuza kolaylıkla yetişebilmek ve bu sürecin güvenle tamamlanmasını sağlamak için siz de transfer tarifenizi bir an önce seçin. Sorularınız ve alternatif talepleriniz için Aerobilet destek hattını 24 saat, dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Otobüs

Seyahatiniz için en ucuz uçak bileti ile birlikte en ekonomik transfer seçeneğini bir arada kullanmak istiyorsanız, transferinizi şehir otobüsleriyle sağlamak isteyebilirsiniz. Kőbánya-Kispest Metro İstasyonu’ndan gelen 200E kodlu otobüse binebilir, buradan Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bir başka otobüs hattı da 100E kodlu otobüs hattı. Deák tér’den hareket eden 100E otobüs hattını kullanarak da havalimanına transfer sağlayabilirsiniz.

Taksi

Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Dilerseniz otelinizden ya da şehirde bulunduğunuz diğer noktalardan taksi çağırabilirsiniz. Bu şekilde şehir merkezinden havalimanına yaklaşık 35 ila 40 dakika içerisinde varabilirsiniz.

Doha Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hamad Uluslararası Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Hamad Uluslararası Havalimanı

Hamad Uluslararası Havalimanı, Katar’ın başkenti ve ülkenin en büyük şehri olan Doha’da yer alıyor. Şehir merkezinden 14 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı, gittikçe büyüyen ticaret ve turizm merkezi olan Doha’da uçuş yoğunluğunu karşılıyor. Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine transfer sağlayabilmek için üç seçenek değerlendirilebiliyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet transfer hizmetleri dünyanın dört bir yanında havalimanları ve şehir merkezleri arasındaki transferleri, lüks, hesaplı ve güvenilir birer seyahat tecrübesine dönüştürüyor. Doha’da da Hamad Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en konforlu yolunu Aerobilet sağlıyor. Aerobilet transfer hizmetleriyle dilerseniz bireysel transfer tarifelerinden yararlanabilir, transfer sayfası üzerinden rezervasyonlarınızı anında gerçekleştirebilirsiniz. Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan Aerobilet transfer hizmetlerinin belirlediği transfer bölgelerine ya da otelinize kadar transfer araçlarıyla gidebilirsiniz.

Otobüs

Doha’da şehir içi ulaşımda hizmet veren otobüs ve taksiler, Katar devletine ait Mowasalat adlı transfer hizmetleri işletmesi adı altında çalışıyor. Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine seyahat etmek için dilerseniz Mowasalat’ın otobüslerine binebilir, otobüs içerisinde Karwa adı verilen elektronik karttan satın alarak transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sınırlı ve sınırsız Karwa kartlardan dilediğinizi satın alabilir, sınırlı kartla 2 defa, sınırsız kartla gün boyu şehir içi ulaşımı kullanabilirsiniz.

Taksi

Katar devletine ait Mowasalat transfer hizmetleri işletmesi altında çalışan taksilerle Hamad Havalimanı’ndan Doha şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. Ödemeyi yalnızca Katar Riyali olarak kabul eden taksilerle dilerseniz seyahatiniz öncesinde pazarlık edebilirsiniz. Yaklaşık 17 dakikada taksiyle Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine inebilirsiniz.