Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bukhara - Juba uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Bukhara Havalimanına Ulaşım

Buhara Uluslararası Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Buhara Uluslararası Havalimanı

Özbekistan, tarihte Özbek Hanlığı’na uzanan ve Moğol hükümdarı Cengiz Han’ın torunlarının kurduğu Altın Orda Devleti’ne dayanan bir geçmişe sahip. Özbekistan ekonomisinin büyük bir kısmını ekonomik iş birlikleri ve buna bağlı ihracat trafiği oluşturuyor. Ancak kuşkusuz ki tarihi zenginlikleriyle çevrili şehirleri de turizm potansiyelini her geçen gün artırıyor. Bu şehirlerden biri de Buhara. Orta Asya’da bulunan en eski yerleşimlerden biri olan ve tarihi dokusuyla göz kamaştıran Buhara, Seyhun ve Ceyhun nehirleri arasında kalan, tarihte Maveraünnehir olarak bilinen bölgenin en gözde şehri olarak tanınıyor. Efsanelerle dolu bir geçmişi bulunan Buhara, İslam aleminde de önemli bir yere sahip. Bu açıdan kültür turizminin yanında inanç turizminde de önemli bir yere sahip. Buhara Uluslararası Havalimanı da kültür ve inanç turizmi için şehri ziyarete gelen seyahatseverleri karşılamaya devam ediyor. Şehir merkezi ve otellerden havalimanına gitmek isteyen yolcular için birkaç seçenek bulunuyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet transfer hizmetleri ile Özbekistan’daki havalimanı transferleriniz son derece pratik, lüks ve keyifli olacak. Buhara’da siz de sistemde belirlenmiş olan transfer bölgelerinden veya otelinizden Buhara Uluslararası Havalimanı’na transferlerinizi gerçekleştirebilir, lüks transfer araçlarıyla durak veya araç beklemeden havalimanına doğrudan, konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Transfer rezervasyonlarınız için hemen Aerobilet’in transfer sekmesine gidebilir, buradan Buhara Uluslararası Havalimanı’na ulaşımda tercih edebileceğiniz transfer tarifelerini görüntüleyebilirsiniz. Aerobilet destek hattı üzerinden transfer yetkilileriyle görüşme sağlayabilir ve kendilerine sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Otobüs

Buhara şehir merkezinden şehir hatları otobüsleriyle de Buhara Uluslararası Havalimanı’na transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 100 numaralı otobüs hattıyla havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Buhara Uluslararası Havalimanı’na gitmek için otelinizden veya şehir merkezinden tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım aracı da taksi. Taksiyle şehir merkezinden havalimanı transferlerinizi yaklaşık 10 dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Juba Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Juba Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Juba Uluslararası Havalimanı

Güney Sudan, Orta Afrika’da Nil Nehri havzasında kurulu, Nil Nehri’nin kollarından Beyaz Nil’in kaynağının bulunduğu ülke olarak biliniyor. Ülkenin başkenti Juba (Cuba) ise, Nil Nehri’nin diğer kolu Mavi Nil çevresinde kurulu, ülkenin yönetim merkezi görevini görüyor. Şehrin uluslararası uçuş trafiğini sağlayan Juba Uluslararası Havalimanı da şehirden 5 kilometre mesafede sefer yoğunluğunu karşılıyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların tercih edebileceği bir yerel ulaşım alternatifi bulunuyor.

Taksi

Juba Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine transferler için terminal binası önünden taksiye binebilirsiniz. Taksiyle yaklaşık 15 dakikada şehir merkezine transferinizi tamamlayabilirsiniz.