Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Caen - Akra uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Caen Havalimanına Ulaşım

Caen Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Caen Havalimanı

Tarihi Antik Galyalılara uzanan ve Cermen boylarından biri olan Franklarla tarih sahnesinde ilk yerleşimlerini oluşturmaya başlayan Fransa, bugün denizaşırı topraklara sahip, dünyanın en büyük imparatorluklarından birini kurmuş ve bunun sonucunda dünyanın dört bir yanına tarih ve kültüründen izler bırakmış bir ülke. Görkemli tarihi binaları, anıtları, son derece zengin müzeleri ve tarihi yerleşim bölgeleriyle tam bir kültür turizmi cenneti olan Fransa, bu vesileyle her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor. İdari birimler halinde yönetilen ülkenin Calvados idari biriminin bir şehri olan Caen de bu bakımdan son derece ilgi çekici şehirler arasında yer alıyor. 1346 yılında ve ardından II. Dünya Savaşı sırasında 1944 yılında iki kez tamamen yıkılan şehrin yeniden inşa edildiği biliniyor. Ancak şehrin yeniden inşa edilmesinin de şehre yepyeni bir tarihi doku kazandırdığı görülebiliyor. Caen şehrinin yaşadığı tahribat ve bu bölgenin daha pek çok tarihi hikayeleri ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Caen Havalimanı, şehre gelen ziyaretçileri karşılamaya devam ediyor. Şehir merkezi ve otellerden birkaç farklı ulaşım yöntemiyle havalimanı transferleri sağlanabiliyor.

Otobüs

Caen Havalimanı'na gidebilmek için havalimanının servis hizmetlerini yürüten özel bir firmanın araçlarını kullanabilirsiniz. Havalimanı servis araçlarıyla şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Caen'de şehir merkezi ve otellerden taksi çağırabilmek, merkezi noktalarda taksi bulabilmek mümkün. Dilerseniz taksiye binebilir ve 20 dakika içerisinde havalimanında olabilirsiniz.

Akra Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kotoka Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Kotoka Uluslararası Havalimanı

Gana, zengin maden yataklarıyla Batı Afrika’da yer alıyor. Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan ülke, altının da bu maden yataklarında yoğunlukla bulunması dolayısıyla Altın Sahili olarak da anılıyor. Gana’nın başkenti Akra ise ülkenin idari merkezi olmanın yanında sanayi, ticaret ve finans merkezi olarak da biliniyor. Ülkenin yoğunluklu uçuş trafiğinin yaşandığı Akra’nın uluslararası uçuşlarının yönetildiği Kotoka Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 2 kilometre mesafede hizmet veriyor. Havalimanından otel bölgeleri, şehir merkezi ve diğer pek çok merkezi noktaya tek transfer alternatifi bulunuyor.

Taksi

Akra’da havalimanı transferlerinizi yapmak için yerel ulaşım araçları arasında tek seçeneğiniz taksiler. Taksiyle Kotoka Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine yaklaşık 7 dakika içerisinde transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.