Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Caen - Marakeş uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Caen Havalimanına Ulaşım

Caen Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Caen Havalimanı

Tarihi Antik Galyalılara uzanan ve Cermen boylarından biri olan Franklarla tarih sahnesinde ilk yerleşimlerini oluşturmaya başlayan Fransa, bugün denizaşırı topraklara sahip, dünyanın en büyük imparatorluklarından birini kurmuş ve bunun sonucunda dünyanın dört bir yanına tarih ve kültüründen izler bırakmış bir ülke. Görkemli tarihi binaları, anıtları, son derece zengin müzeleri ve tarihi yerleşim bölgeleriyle tam bir kültür turizmi cenneti olan Fransa, bu vesileyle her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor. İdari birimler halinde yönetilen ülkenin Calvados idari biriminin bir şehri olan Caen de bu bakımdan son derece ilgi çekici şehirler arasında yer alıyor. 1346 yılında ve ardından II. Dünya Savaşı sırasında 1944 yılında iki kez tamamen yıkılan şehrin yeniden inşa edildiği biliniyor. Ancak şehrin yeniden inşa edilmesinin de şehre yepyeni bir tarihi doku kazandırdığı görülebiliyor. Caen şehrinin yaşadığı tahribat ve bu bölgenin daha pek çok tarihi hikayeleri ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Caen Havalimanı, şehre gelen ziyaretçileri karşılamaya devam ediyor. Şehir merkezi ve otellerden birkaç farklı ulaşım yöntemiyle havalimanı transferleri sağlanabiliyor.

Otobüs

Caen Havalimanı'na gidebilmek için havalimanının servis hizmetlerini yürüten özel bir firmanın araçlarını kullanabilirsiniz. Havalimanı servis araçlarıyla şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Caen'de şehir merkezi ve otellerden taksi çağırabilmek, merkezi noktalarda taksi bulabilmek mümkün. Dilerseniz taksiye binebilir ve 20 dakika içerisinde havalimanında olabilirsiniz.

Marakeş Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Marakeş Menara Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Marakeş Menara Havalimanı

Marakeş Menara Havalimanı, Fas’ın gözde turizm destinasyonlarından biri olan şehri Marakeş’te bulunuyor. Marakeş şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede yer alan havalimanı, Marakeş’in Menara semtinde bulunması dolayısıyla bu adı taşıyor. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda birkaç seçenek tercih edilebiliyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet’le uçak bileti ve otelin yanı sıra transfer rezervasyonlarınızı da yapabilir, seyahatinizin tüm detaylarını tek bir kanal üzerinden planlayabilirsiniz. Marakeş’te de Marakeş Menara Havalimanı’ndan şehir merkezine transferiniz için bireysel transfer seçeneklerini inceleyebilir, ihtiyacınızı karşılayacak transfer tarifesini değerlendirebilirsiniz. Bunun için Aerobilet üzerinden transfer sayfasına gelin ve buradan Marakeş Menara Havalimanı ile transfer bölgenizi ya da otelinizi seçerek ücret ve araç alternatiflerine göz atın. Daha sonra hemen rezervasyonunuzu yapabilir ya da sorularınız için Aerobilet destek hattı üzerinden transfer yetkililerine ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Marakeş Menara Havalimanı’ndan şehir merkezine seyahat etmek için dilerseniz halk otobüslerine binebilirsiniz. Havalimanından binebileceğiniz 11 numaralı halk otobüsüyle şehir merkezi olarak kabul edilen Djemaa el-Fna’ya transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Marakeş şehir merkezine ulaşım için dilerseniz Marakeş Menara Havalimanı’ndan taksiye binebilirsiniz. Transferinizde sorun yaşanmaması için yolculuğunuz öncesinde ücret ve mesafeyi netleştirmenizde fayda var. Daha sonra dilerseniz taksiyle seyahatinizi gerçekleştirebilir, 15 dakika içerisinde şehir merkezine gidebilirsiniz.