Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Figari - Basel uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Figari Havalimanına Ulaşım

Figari-Sud Corse Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Figari-Sud Corse Havalimanı

Fransa, Batı Avrupa'da bulunan, tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken bir ülke. Yalnızca görkemli tarihi yapılarıyla çevrili metropolleri değil, aynı zamanda kırsal kesimleri ve tatil beldeleriyle de göz kamaştıran ülke, Kuzey Denizi, Akdeniz, Manş Denizi ve Atlantik Okyanusu'na bakan kıyılarıyla deniz turizminin de önemli rotaları arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü plajlarıyla göz dolduran Fransız Rivierası ülkenin en cazip turizm merkezlerinden biri olarak gösteriliyor. Ancak elbette büyüleyici Fransız plajları bu bölgeyle sınırlı değil. Aynı zamanda yine Akdeniz'de bulunan Korsika Adası ve bu adanın birbirinden güzel plajları buna örnek gösterilebilir. Öyle ki Korsika Adası'nın tüm kıyıları cennetten birer köşeyi andırıyor. Tarihi zenginlikleriyle kültür turizmi için de ideal seçenekler sunan Korsika'nın üzüm bağları ve tarihi bölgeleriyle ünlü şehirlerinden biri olan Figari'de farklı üzüm çeşitleri üretiliyor. Eski şapel ve yerleşim yerleriyle de beğeni toplayan şehir, adanın en büyük havalimanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Figari-Sud Corse Havalimanı'na ulaşım için şehir merkezinden bir yerel ulaşım seçeneği kullanılabiliyor.

Taksi

Figari şehir merkezinden taksi bulabilirsiniz. Merkezden Figari-Sud Corse Havalimanı'na yaklaşık 5 dakikada gidebilirsiniz.

Basel Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı

İsviçre Batı Avrupa’da, Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkelerden biri. Bu topraklardaki ilk insan izleri 150 bin yıl öncesine dayanıyor. Daha sonraki yıllarda Julius Caesar’ın ordularının, Burgonya Krallığı’nın ve Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu’nun geçtiği bu coğrafya, Orta Çağ’ın görkemli tarihi dokusunu hala şehirlerinde yaşatmaya devam ediyor. Ülkenin kültür turizminde öne çıkan şehirlerinden biri olan Basel, aynı zamanda ülkenin en büyük şehirlerinden biri olarak da biliniyor. Şehirden geçen Ren Nehri, Basel’i ikiye bölüyor. Büyük Basel ve Küçük Basel olarak iki bölgeye ayrılan şehir, doğal ve tarihi güzelliklerin bir arada bulunduğu, göz kamaştıran manzaralar sunuyor. Şehre EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı hizmet veriyor. Şehir merkezine ulaşımda havalimanından birkaç farklı ulaşım seçeneği tercih edilebiliyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Basel seyahatinizde de havalimanı transferlerini kafaya takmanıza gerek yok. Aerobilet transfer hizmetleri EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı’ndan şehir merkezine veya sistemde belirlenmiş diğer transfer bölgelerine, hatta otelinize kadar kolaylıkla ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Lüks ve güvenilir transfer süreçleri yaşamak için siz de seyahatinizin transfer aşamasını önceden, Aerobilet’le planlayın.

Otobüs

EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı’ndan 50 numaralı otobüse binerek şehir merkezine gidebilirsiniz. Şehir merkezinde merkezi tren istasyonuna kadar otobüsle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gidebilmeniz de mümkün. EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı’ndan taksiyle şehir merkezine kadar 10 dakikada transfer sürecinizi tamamlayabilirsiniz.