Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Navoi - Ankara uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Navoi Havalimanına Ulaşım

Navoi Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Navoi Havalimanı

Orta Asya Türk devletlerinden biri olan Özbekistan, yedi bağımsız Türk devleti arasında yer alıyor. Özbek Hanlığı’nın 1313 yılındaki kuruluşuyla bugünkü bağımsız Özbekistan’ın temelleri atılmış oldu. Özbekistan ekonomisinin önemli bir kısmını sanayi ve üretim oluşturuyor olsa da tarihi ve kültürel yapısıyla turizm için de ideal destinasyonlar oluşturuyor. Örneğin, adını 15’inci yüzyılda yaşamış ünlü şair Ali Şir Nevai’den alan Navoi (Nevai) şehri de bunlardan biri. Modern kent yaşamı içerisinde sanayi ve üretimin yanı sıra tarihi yerleriyle de dikkati çeken Navoi, aslında doğalgaz üretim tesisleriyle ülke ekonomisine önemli kazançlar sağlıyor. Navoi Havalimanı, şehrin uçuşlarını yönetiyor. Şehir merkezinden havalimanı transferleri için ulaşım alternatifleri arasında iki seçenek öne çıkıyor.

Minibüs

Şehir merkezinden Navoi Havalimanı’na minibüsle gidebilirsiniz. Sabah 06.00 ile akşam 19.00 arasında çalışan minibüslerle havalimanına transferlerinizi sağlayabilirsiniz.

Taksi

Navoi şehir merkezinden Navoi Havalimanı’na gitmek için taksiye de binebilirsiniz. Taksiyle yaklaşık 35 dakika içerisinde şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Esenboğa Havalimanı

Ankara’da Çubuk ve Akyurt ilçe sınırları içerisinde bulunan, Türkiye’nin başkentine yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda hizmet veren Esenboğa Havalimanı, merkeze yaklaşık 28 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan merkeze ulaşım içinse üç alternatif karşınıza çıkıyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet, yalnızca ucuz uçak bileti ve avantajlı konaklama fırsatlarıyla değil, aynı zamanda havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgelere gitmek istediğinizde de transfer hizmetleriyle sizlere yardımcı oluyor. Ankara Esenboğa Havalimanı’na indiğinizde de Aerobilet transfer araçları, sizi Çankaya, Kızılcahamam, Ostim ve daha pek çok merkezi noktaya ya da dilerseniz otelinize kadar götürüyor.

BelkoAir

Ulaşımınızı en hesaplı şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, en ucuz uçak biletini Aerobilet’ten satın aldıktan sonra şehir içinde de BelkoAir alternatifini kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı yolcu çıkışında bulunan otobüs duraklarından araçlara binebilir, daha sonra dilerseniz Ankarakart satın alarak yalnızca BelkoAir’de değil, raylı sistem ve teleferikte de bu kartı kullanabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan BelkoAir ile hareket ederek, Pursaklar, Keçiören, Yenimahalle ve Çankaya güzergahında ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Duraklara uğramadan doğrudan gitmek istediğiniz destinasyona varmak için Ankara Esenboğa Havalimanı yolcu çıkışından taksiyle şehir içi ulaşımınızı sağlamanız da mümkün. Merkezi Çankaya olarak baz alırsak trafik durumuna göre yaklaşık 27 dakika sonra taksiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Çankaya ilçesine varabilirsiniz.