Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Navoi - Yaounde uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Navoi Havalimanına Ulaşım

Navoi Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Navoi Havalimanı

Orta Asya Türk devletlerinden biri olan Özbekistan, yedi bağımsız Türk devleti arasında yer alıyor. Özbek Hanlığı’nın 1313 yılındaki kuruluşuyla bugünkü bağımsız Özbekistan’ın temelleri atılmış oldu. Özbekistan ekonomisinin önemli bir kısmını sanayi ve üretim oluşturuyor olsa da tarihi ve kültürel yapısıyla turizm için de ideal destinasyonlar oluşturuyor. Örneğin, adını 15’inci yüzyılda yaşamış ünlü şair Ali Şir Nevai’den alan Navoi (Nevai) şehri de bunlardan biri. Modern kent yaşamı içerisinde sanayi ve üretimin yanı sıra tarihi yerleriyle de dikkati çeken Navoi, aslında doğalgaz üretim tesisleriyle ülke ekonomisine önemli kazançlar sağlıyor. Navoi Havalimanı, şehrin uçuşlarını yönetiyor. Şehir merkezinden havalimanı transferleri için ulaşım alternatifleri arasında iki seçenek öne çıkıyor.

Minibüs

Şehir merkezinden Navoi Havalimanı’na minibüsle gidebilirsiniz. Sabah 06.00 ile akşam 19.00 arasında çalışan minibüslerle havalimanına transferlerinizi sağlayabilirsiniz.

Taksi

Navoi şehir merkezinden Navoi Havalimanı’na gitmek için taksiye de binebilirsiniz. Taksiyle yaklaşık 35 dakika içerisinde şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yaounde Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Yaounde havalimanlarından şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Nsimalen Uluslararası Havalimanı

Kamerun, Afrika kıtasının güneybatısında, Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan bir ülke. Başkenti Yaounde ise, ülkenin ticaret ve finans merkezi olarak, en çok uçuş alan şehir konumunda bulunuyor. Yaounde’ye biri yarı askeri olmak üzere 2 havalimanı hizmet veriyor. Bunlardan Nsimalen Uluslararası Havalimanı, şehre yaklaşık 20 kilometre mesafede yer alıyor. Havalimanından şehir merkezine ve otellere transferleri sağlayan bir yerel ulaşım aracı kullanılabiliyor.

Taksi

Nsimalen Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki 20 kilometrelik mesafeyi taksiyle 40 dakikada katedebilirsiniz. Bu süreyi göz önünde bulundurarak taksiye binmeyi tercih edebilirsiniz.

Yaounde Havalimanı

Tropikal iklim kuşağında, Afrika’nın güneybatısında bulunan Kamerun, doğal güzellikleri ve turistik destinasyonlarıyla dikkati çekiyor. Başkenti Yaounde, daha çok ticaret ve finans alanların bir merkez konumunda bulunuyor. Süt ve süt ürünleri, kahve, kakao gibi pek çok alanda Afrika’nın önemli üretim merkezlerinden biri kabul edilen Yaounde’de 2 havalimanı faaliyet gösteriyor. Bunlardan Yaounde Havalimanı yarı askeri yarı sivil bir havalimanı olarak uçuş trafiğini düzenliyor. Havalimanından şehir merkezi ve otellere bir ulaşım yöntemi kullanılıyor.

Taksi

Yaounde Havalimanı’ndan şehir merkezine transferler genellikle taksiyle gerçekleştiriliyor. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe 12 dakika kadar sürüyor.