Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aurillac - Quimper uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Aurillac Havalimanına Ulaşım

Aurillac – Tronquières Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Aurillac – Tronquières Havalimanı

Fransa, Avrupa'nın batı ülkelerinden biri ve her yıl milyonlarca turistin seyahat rotası olarak adından söz ettiriyor. Romantizm ve kültür başkentlerine ev sahipliği yapan Fransa, tarihi Antik Çağ'da Kelt halklarına uzanması ve ardından dünyanın en geniş sınırlara sahip imparatorluklarından birine sahip olması bakımından son derece zengin tarihi mirasları topraklarında barındırıyor. Bu da Fransa'nın deniz, fuar ve kış sporları turizminden önce kültür turizmi ile öne çıkmasını sağlıyor. 26 yönetim bölgesine ayrılan ülke, her bir bölgesiyle birbirinden cazip seyahat alternatifleri sunuyor. Auvergne-Rhône-Alpes yönetim bölgesinin şehirlerinden Aurillac, Fransa'nın pek çok masalsı şehrinden yalnızca biri olarak, tarihi ve doğal güzelliklerin ön planda olduğu bir şehir olma özelliğini taşıyor. Saint-Géraud Kilisesi, kiliseyi çevreleyen eski yerleşimleri, yemyeşil tepeleri ve içinden geçen Jordanne Nehri ile göz kamaştırıyor. Şehre yapılan uçuşlar için hizmet veren Aurillac – Tronquières Havalimanı, yalnızca yurt içi seyahatlerde kullanılabiliyor. Şehir merkezinden havalimanına transferlerse bir yöntemle gerçekleştirilebiliyor.

Taksi

Taksi, Aurillac şehir merkezinden Aurillac – Tronquières Havalimanı'na gitmenin tek yerel ulaşım yöntemi. Dilerseniz siz de bu yöntemi tercih ederek, yaklaşık 15 dakika içerisinde şehir merkezinden havalimanına gidebilirsiniz.

Quimper Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Quimper - Cornouaille Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Quimper - Cornouaille Havalimanı

Batı Avrupa'da, dünyanın en fazla ziyaretçi çeken ve her sezon farklı turizm alternatifleriyle cazip seyahat tecrübeleri vadeden Fransa, tarihi yerleri, tarihi eserler ve sanat eserleri bakımından son derece zengin, uluslararası üne sahip müzeleri, kayak merkezleri ve daha pek çok güzellikleriyle tanınıyor. Avrupa Birliği'nin kurucu ülkeleri arasında yer alan Fransa, her ne kadar diplomasi, ticaret ve ekonomi bakımından büyük işbirlikleri ve oluşumlar içerisinde bulunsa da en yoğun ziyaretçi trafiğini kültür turizmi aracılığıyla sağlıyor. Ülkenin tüm yönetim bölgeleri farklı seyahat tecrübeleriyle son derece keyifli rotalar vadediyor. Bretonya yönetim bölgesi de Fransa'nın batısında bir yarımadayı kapsıyor ve Kelt Denizi ile Biskay Körfezi'ne bakan muhteşem kıyıları bulunuyor. Bununla birlikte yarımadanın iç kesimlerinde yer alan Quimper şehri, L'Odet ve Le Steir nehirlerinin birleşim noktasında yer alıyor. Tarihi dokusuyla Kelt kültürü ve Orta Çağ mimarisinin barok stilinin en cazip örneklerini gözler önüne seren Quimper, Romanesk yerleşimleri, 13 ve 16'ncı yüzyıllar arasında inşa edildiği bilinen barok binalarıyla ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkarıyor. Quimper - Cornouaille Havalimanı, şehre yapılan uçuşları karşılıyor. Quimper şehir merkezine veya otellerine gidebilmek için havalimanından iki alternatif kullanılabiliyor.

Otobüs

Quimper şehir merkezine seyahat edebilmek için Quimper - Cornouaille Havalimanı'ndan yerel otobüs hatlarını değerlendirebilirsiniz. 25 numaralı otobüsle şehir merkezine kadar transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Quimper - Cornouaille Havalimanı'ndan çıkışta, taksileri görebilirsiniz. Buradan taksiyle 15 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz.