Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Clermont Ferrand - Quimper uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Clermont Ferrand Havalimanına Ulaşım

Clermont-Ferrand Auvergne Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Clermont-Ferrand Auvergne Havalimanı

Batı Avrupa'da bulunan ve dünyanın en fazla ziyaretçi çeken ülkesi olarak, dünyanın dört bir yanından her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Fransa, bir Avrupa Birliği ülkesi. Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle göz kamaştıran ve bu bakımdan kültür turizminin en fazla ziyaretçi çeken destinasyonlarına ev sahipliği yapan ülke, göz kamaştıran, ikonik anıtları, her bölgesinde farklı kültür mirasları barındıran şehirleri, Kelt Galyalılarından günümüze uzanan tarihi dokusu, metropollerinde bile caddeleri ve sokakları süsleyen eski yerleşimleriyle Fransa tam bir kültür turizmi cenneti. Ülkenin iç kesimlerinde, Auvergne idari bölgesinin bir şehri olan Clermont-Ferrand da tarihi dokusunu çarpıcı bir şekilde ortaya koyan kendine özgü panoramasıyla göz dolduruyor. Şehrin uçuş yoğunluğunu Clermont-Ferrand Auvergne Havalimanı üstleniyor. Havalimanı ile şehir merkezi arasında transfer süreçlerinde değerlendirilebilecek pek çok ulaşım alternatifi göze çarpıyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet transfer hizmetleri, Fransa'nın dört bir yanında bulunan havalimanları ile transfer bölgeleri arasındaki transfer süreçlerinde, birbirinden cazip ulaşım seçenekleri sunuyor. Lüks ve konforlu transfer araçlarıyla transferleri sorun olmaktan çıkaran, seyahatin keyifli bir anısı olarak bu aşamayı hafızalara kazıyan Aerobilet transfer hizmetlerinin sunduğu tarifelerden siz de yararlanabilirsiniz. Rezervasyonlarınızı Aerobilet'in transfer ekranı üzerinden gerçekleştirebilir, rezervasyonlar ve transferler hakkındaki sorularınızı Aerobilet destek hattı üzerinden transfer yetkililerine iletebilirsiniz.

Otobüs

Clermont-Ferrand Auvergne Havalimanı'na ulaşım için şehir merkezinde yerel otobüs hatları bulabilirsiniz. 20 numaralı otobüs hattıyla havalimanına seyahat edebilirsiniz.

Tren

Saint Etienne - Thiers - Clermont-Ferrand güzergahında hizmet veren trenlerle Clermont-Ferrand şehir merkezinden Clermont-Ferrand Auvergne Havalimanı'na transferlerinizi sağlayabilirsiniz. Havalimanı istasyonu olan Gare d'Aulnat Aéroport'ta inerek, 5 dakikalık yürüme mesafesindeki havalimanına gidebilirsiniz.

Taksi

Clermont-Ferrand şehir merkezinden taksiyle de Clermont-Ferrand Auvergne Havalimanı'na ulaşım sağlanabiliyor. Taksiyle 15 dakika içerisinde şehir merkezinden havalimanına transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Quimper Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Quimper - Cornouaille Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Quimper - Cornouaille Havalimanı

Batı Avrupa'da, dünyanın en fazla ziyaretçi çeken ve her sezon farklı turizm alternatifleriyle cazip seyahat tecrübeleri vadeden Fransa, tarihi yerleri, tarihi eserler ve sanat eserleri bakımından son derece zengin, uluslararası üne sahip müzeleri, kayak merkezleri ve daha pek çok güzellikleriyle tanınıyor. Avrupa Birliği'nin kurucu ülkeleri arasında yer alan Fransa, her ne kadar diplomasi, ticaret ve ekonomi bakımından büyük işbirlikleri ve oluşumlar içerisinde bulunsa da en yoğun ziyaretçi trafiğini kültür turizmi aracılığıyla sağlıyor. Ülkenin tüm yönetim bölgeleri farklı seyahat tecrübeleriyle son derece keyifli rotalar vadediyor. Bretonya yönetim bölgesi de Fransa'nın batısında bir yarımadayı kapsıyor ve Kelt Denizi ile Biskay Körfezi'ne bakan muhteşem kıyıları bulunuyor. Bununla birlikte yarımadanın iç kesimlerinde yer alan Quimper şehri, L'Odet ve Le Steir nehirlerinin birleşim noktasında yer alıyor. Tarihi dokusuyla Kelt kültürü ve Orta Çağ mimarisinin barok stilinin en cazip örneklerini gözler önüne seren Quimper, Romanesk yerleşimleri, 13 ve 16'ncı yüzyıllar arasında inşa edildiği bilinen barok binalarıyla ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkarıyor. Quimper - Cornouaille Havalimanı, şehre yapılan uçuşları karşılıyor. Quimper şehir merkezine veya otellerine gidebilmek için havalimanından iki alternatif kullanılabiliyor.

Otobüs

Quimper şehir merkezine seyahat edebilmek için Quimper - Cornouaille Havalimanı'ndan yerel otobüs hatlarını değerlendirebilirsiniz. 25 numaralı otobüsle şehir merkezine kadar transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Quimper - Cornouaille Havalimanı'ndan çıkışta, taksileri görebilirsiniz. Buradan taksiyle 15 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz.