Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Doha - Monrovia uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Doha Havalimanına Ulaşım

Hamad Uluslararası Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Hamad Uluslararası Havalimanı

Katar’ın başkenti Doha’da bulunan Hamad Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Dünyanın önemli ticaret ve turizm destinasyonlarından biri haline gelen ve bunun için dev yatırımlar yaparak dünyanın pek çok yerinden ziyaretçi çeken Doha’da şehir merkezinden havalimanına ulaşım için bazı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Aerobilet transfer hizmetleri

Seyahatlerinizde transferlerinizi kolaylaştıran, güvenli ve lüks birer seyahat tecrübesine dönüştüren Aerobilet transfer hizmetleri, Doha’da da Hamad Havalimanı’na ulaşımınız için yanınızda. Dilerseniz Aerobilet ana sayfası üzerinden transfer sekmesini görüntüleyebilir, buradan Doha transfer bölgelerinden birini ya da otelinizi seçerek Hamad Havalimanı’na ulaşımınız için tarifelere ve araç modellerine göz atabilirsiniz. Bireysel toplu transfer seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebilir, transferler hakkında bilgi ve alternatif transfer bölgesi taleplerinizi Aerobilet destek hattından transfer yetkililerine iletebilirsiniz.

Otobüs

Katar’da otobüs, taksi gibi araçlar Katar devletine ait Mowasalat adlı transfer hizmetlerine bağlı olarak çalışıyor. Dilerseniz şehir merkezinden Hamad Uluslararası Havalimanı’na ulaşım için şehir merkezinden Mowasalat’ın otobüslerine binebilir, otobüs içerisinde de temin edebileceğiniz Karwa adlı elektronik kartla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Limitli kartları 2 defa kullanabilirken, limitsiz kartları gün boyu şehir içi ulaşımda kullanabilirsiniz.

Taksi

Katar devletine ait Mowasalat adlı transfer hizmetleri şirketine bağlı olan taksilerle de Doha şehir merkezinden Hamad Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ödemeyi yalnızca Katar Riyali ile yapabilirsiniz. Şehir merkezinden taksiyle havalimanına 17 dakikada varabilirsiniz.

Monrovia Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Monrovia havalimanlarından şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Roberts Uluslararası Havalimanı

Afrika’nın batısında, Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan Liberya, bulunduğu kıtada ticari açıdan en faal ülkelerden biri. Başkenti Monrovia’nın önemli bir liman kenti olması ve bu özelliğiyle ülkedeki ticareti çok daha yoğun hale getiriyor. Ülkenin yoğun ticari faaliyetleri, uçuş trafiğini de artırıyor. Bu nedenle başkentte iki havalimanı hizmet veriyor. Bunlardan biri olan Roberts Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 54 kilometre mesafede yer alıyor. Havalimanından şehir merkezine giderken, bir yerel ulaşım yöntemiyle transferler gerçekleşiyor.

Taksi

Roberts Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezi ve otellere taksiyle gidebilmek mümkün. Dilerseniz, 1 saat 10 dakika içerisinde havalimanından şehir merkezine transferinizi sağlayabilirsiniz.

Spriggs Payne Havalimanı

Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan ve buradan önemli bir ticaret ağı kuran Liberya, Batı Afrika ülkelerinden biri. Liberya’nın başkenti Monrovia ise ülkenin liman kenti olarak bu ticaret ağının yönetildiği kent görevini görüyor. Şehrin yoğun ticaret ağına bağlı olarak, aynı zamanda yoğun bir uçuş trafiği de bulunuyor. Bu nedenle, şehirde hizmet veren iki havalimanı bulunuyor. Spriggs Payne Havalimanı, şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından şehir merkezi ve otellere giden bir ulaşım alternatifi kullanılabiliyor.

Taksi

Spriggs Payne Havalimanı’ndan şehir merkezine transferinizi taksiyle yapabilirsiniz. 12 dakikada havalimanından taksiyle şehir merkezine ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz.