Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Caen - Saint Etienne uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Caen Havalimanına Ulaşım

Caen Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Caen Havalimanı

Tarihi Antik Galyalılara uzanan ve Cermen boylarından biri olan Franklarla tarih sahnesinde ilk yerleşimlerini oluşturmaya başlayan Fransa, bugün denizaşırı topraklara sahip, dünyanın en büyük imparatorluklarından birini kurmuş ve bunun sonucunda dünyanın dört bir yanına tarih ve kültüründen izler bırakmış bir ülke. Görkemli tarihi binaları, anıtları, son derece zengin müzeleri ve tarihi yerleşim bölgeleriyle tam bir kültür turizmi cenneti olan Fransa, bu vesileyle her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor. İdari birimler halinde yönetilen ülkenin Calvados idari biriminin bir şehri olan Caen de bu bakımdan son derece ilgi çekici şehirler arasında yer alıyor. 1346 yılında ve ardından II. Dünya Savaşı sırasında 1944 yılında iki kez tamamen yıkılan şehrin yeniden inşa edildiği biliniyor. Ancak şehrin yeniden inşa edilmesinin de şehre yepyeni bir tarihi doku kazandırdığı görülebiliyor. Caen şehrinin yaşadığı tahribat ve bu bölgenin daha pek çok tarihi hikayeleri ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Caen Havalimanı, şehre gelen ziyaretçileri karşılamaya devam ediyor. Şehir merkezi ve otellerden birkaç farklı ulaşım yöntemiyle havalimanı transferleri sağlanabiliyor.

Otobüs

Caen Havalimanı'na gidebilmek için havalimanının servis hizmetlerini yürüten özel bir firmanın araçlarını kullanabilirsiniz. Havalimanı servis araçlarıyla şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Caen'de şehir merkezi ve otellerden taksi çağırabilmek, merkezi noktalarda taksi bulabilmek mümkün. Dilerseniz taksiye binebilir ve 20 dakika içerisinde havalimanında olabilirsiniz.

Saint Etienne Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı

Fransa, seyahat tutkunları için vazgeçilmez kültür turizmi rotalarından biri olmaya devam ediyor. Yalnızca en popüler metropolleri değil, aynı zamanda Fransa'yı oluşturan 26 yönetim bölgesinden farklı destinasyonlar da keşfedilmek üzere hayallerini süslüyor. Bununla birlikte Fransa elbette yalnızca turizm değil, sanayi ve ticaret açısından da son derece faal ülkelerden biri olarak adından söz ettiriyor. Fransa'nın en sık ziyaret edilen ülke olarak değerlendirilmesinde, iş seyahatleri ve dolayısıyla ticaretin de önemli bir etkisi gözlemlenebiliyor. Fransa'nın Rhône-Alpes yönetim bölgesinin şehirlerinden biri olan Saint-Étienne de bu şehirlerden biri. Tarih boyunca savunma sanayisinin merkezi olan şehir, zaman içerisinde maden ocakları, tekstil gibi alanlarda üretim yapmayı sürdürdü. Günümüzde optik endüstrisine hizmet veren üretim sahaları bulunan Saint-Étienne, bununla birlikte Fransa'nın diğer tüm destinasyonlarında olduğu gibi tarihi yerleriyle de dikkati çekmeyi başarıyor. Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı, şehre yapılan uçuşları karşılıyor. Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı'ndan otellere veya şehrin farklı bölgelerine seyahat etmek isteyenler için pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet, transfer hizmetleriyle cazip transfer tecrübeleri ve en uygun fiyatları sizlere sunmaya devam ediyor. Siz de dilerseniz Aerobilet transfer hizmetlerinin her bir destinasyon için hazırladığı transfer tarifelerini inceleyebilir, transfer ekranını görüntüleyerek buradan kolaylıkla rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı'ndan şehir merkezi, transfer bölgeleri veya otelinize kadar Aerobilet'in lüks ve güvenilir transfer araçlarıyla ulaşımınızı sağlayabilir, havalimanındaki uzun araç kuyruklarına takılmadan seyahatinize keyifle devam edebilirsiniz. Aerobilet destek hattı üzerinden 24 saat boyunca transfer yetkililerinden destek alabilirsiniz.

Otobüs

Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı'ndan şehir hatları otobüsleri de sizi şehir merkezine kadar götürebilir. 37 numaralı otobüsle Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı'ndan şehir merkezine gidebilirsiniz.

Tren

Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı'ndan yapacağınız transferler için bir diğer ulaşım yöntemi de demiryolu hattı. Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı'ndan trenle merkezi tren istasyonuna seyahat edebilirsiniz.

Taksi

Saint-Étienne şehir merkezine gidebilmek için Saint-Étienne-Bouthéon Havalimanı'ndan taksiye binebilir ve transferlerinizi taksiyle yapmayı tercih edebilirsiniz. Havalimanından taksiyle şehir merkezine 15 dakikada transfer sağlayabilirsiniz.